top of page

Onkolojik Hastaların Bakımı

Kanser hastalığı, Dünya’da ve ülkemizde kalp ve damar hastalıklarından sonra ikinci sırada görülen ölüm sebebidir. Kanser hastalığı, ikinci sırada görülen ölüm sebebi olmakla birlikte, tedavi edilebilir bir hastalıktır. 

 

Kemoterapi tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve Radyoterapi (ışın tedavisi) ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

 

Kanser hastalarında tedavi kimi zaman bir ameliyat kadar kısa sürebilirken kimi zaman kemoterapi radyoterapi tedavileriyle dönemlere yayılmaktadır. Candan Yaşlı Bakım Merkezi olarak bu dönemlerde hastamıza fiziksel ve psikolojik destek sağlayarak onkolojik kontrollerini aksatmadan kısa dönemlik, uzun dönemlik bakım hizmeti sağlamaktayız. 

 

Kemoterapide Amaç Nedir?

Tümör cinsine ve hastanın özelliklerine göre değişik nedenlerle kemoterapi uygulanabilir.

  • Tümörü tamamen yok etmek ve hastayı iyileştirmek için,

  • Tümörün yayılmasını engellemek için,

  • Tümörün büyümesini durdurmak veya yavaşlatmak için,

  • Tümörün neden olduğu belirtileri yok etmek için kemoterapi uygulanır.

 

Candan Huzurevi Yaşlı Bakım Merkezi olarak bu süreçlerde hasta yakınlarınında belli psikolojik süreçler atlattığını biliyoruz, doğru kararları almanızda ve daha çok bilgilendirilmenizde herzaman size destek oluyoruz. Üzerinizdeki sorumluluğun farkındayız ve biz profesyonel bakım, hemşirelik ve doktor hizmeti sağlayarakyanınızdayız.

bottom of page